Увійти
Іспанці побудують в Закарпатті сміттєпереробний завод
( 0 Votes )
Новини Закарпаття
Субота, 18 вересня 2010, 08:25
У п’ятницю, 17 вересня, Закарпаття відвідали представники іспанського регіону Кастельон. Цього разу закордонні партнери вивчали можливість будівництва на території області сміттєпереробного заводу. З цього питання в обласній адміністрації відбулася нарада, участь в якій взяли заступник голови ОДА Віктор Феєр, заступник голови Ужгородської РДА Анатолій Черниченко, заступник Ужгородського міського голови Володимир Химинець та фінансовий директор компанії «GIMENO-group» Хосе Луіс Вілар Віллалба і директор компанії «FOBESA» Хуан Пабло Матео Мулет.

Під час нещодавнього візиту на Закарпаття, представники іспанського регіону Кастельон зацікавилися кількома проектами, зокрема, і щодо будівництва в області заводу з утилізації побутових відходів. У п’ятницю іспанці побували в Мукачеві, де вивчали досвід роботи австрійської компанії «AVE».

В ході зустрічі з керівництвом області іспанці висловили бажання вкладати кошти в будівництво сміттєпеперобного заводу в Ужгородському районі.

– Ще двадцять років тому ситуація з утилізацією сміття в Іспанії була аналогічна вашій. Проте структурні зміни відбулися досить швидко і нині маємо чітку систему вивозу та переробки сміття, – розповів пан Хуан Пабло Матео Мулет. ¬ – Ми готові співпрацювати із Закарпаттям над вирішенням цієї проблеми, інвестуючи кошти в пробні проекти.

Заступник голови облдержадміністрації Віктор Феєр констатував, що нинішній «хаотичний стан» з утилізацією сміття зумовлений насамперед відсутністю належного фінансування.

– Нам дуже цінний ваш досвід, і ми готові всіляко сприяти інвесторам для вирішення цієї проблеми, – звернувся до представників іспанської делегації Віктор Іванович. Він повідомив, що на території Ужгородського району є можливість виділити земельну ділянку під будівництво такого заводу. Він може обслуговувати і місто, і район.

Іспанці, в свою чергу, пообіцяли детально вивчити можливість інвестування та планують найближчим часом розробити детальний інвестпроект.

– У Європі сміття – прибутковий бізнес. Закарпаття, як прикордонний регіон, може одним із перших долучитися до системи утилізації відходів, що успішно діє в ЄС, – зауважив фінансовий директор компанії «GIMENO-group» Хосе Луіс Вілар Віллалба. Хоча про будівництво такого заводу на Закарпаття мова йде вже давно, але реальних кроків не зроблено. Сьогоднішня зустріч стала початком об’єднання зусиль усіх гілок влади: міста, району, області, а також інвесторів для пришвидшення цього процесу, – резюмував Віктор Феєр.

Прес-центр ОДА

 

НОВИНИ За оцінками читачів

Ukrainian English Hungarian Russian Spanish
Webkolyba.org.ua

КОЛИБА ТОП-10 за місяць

RSS-стрічка

Цікаві лінки


© 2005-2012 Колиба. Ігор Деяк, Інга Деяк. Всі права застережено.
Умови використання матеріалів