Методичні вказівки до занять спортом (БІГ)

Мабуть ви здивуєтеся, якщо я скажу, що наша країна перша по кількості спортсменів на душу населення. Однак це саме так. Щоправда, основне заняття кожного в наш час - боротьба за виживання (майже по Дарвіну) та саме в процесі "природнього" добору ми й освоюємо майже все, що входить в програму олімпійських ігор. Майже, бо насправді наша програма значно ширша і охоплює всі сторони життя. Ну на якій олімпіаді змагалися в перетягуванні нетранспортабельних предметів з роботи додому? Ви не повірите, але був випадок, коли один дідок сам притягнув додому залізничну рейку.
Однак, сьогодні мова піде про найпоширеніший вид спорту - біг.
Бігати, як ви здогадуєтесь, можна по-різному. Я пропоную три способи, що найпоширеніші у нас.

Спосіб 1 - біг з перешкодами.
Власне, більшість спортсменів практикує його кожен день, коли треба кудись встигнути. Тож старт вдома - фініш на роботі чи куди ви там ще не встигаєте. Сигналом старту служить погляд на годинник, щоб переконатися, що ви вже спізнилися, після чого з подвоєною швидкістю дожовуєте бутерброд, запиваючи його чаєм і схопивши портфель чи сумку, зриваєтеся. Вибігши на вулицю, розвиваєте максимальну швидкість, не забуваючи дивитися під ноги. Перешкоди, у вигляді калюж, траншей, окопів та малих дітей, просто перестрибуєте. Машини, що їдуть менш, ніж 60 км/год., обганяєте, звіряючись з правилами дорожнього руху. Уважно слідкуєте за знаками, щоб вас не оштрафували за перевищення швидкості. Перешкоди у вигляді дерев та стовпів бажано обминати, або носити з собою жердину, як Бубка. Перешкодою може стати також кілька бритих широкоплечих хлопців, що загородили собою дорогу. У таких випадках рекомендуємо застосовувати гранати РГД-5. (Слідкуйте тільки, щоб шма-точки з них не потрапили вам на шкіру, бо назавтра побіжите в перукарню). І остання перешкода. Це двері перед місцем вашого призначення, залежно від того, хто там сидить - ваші підлеглі чи ваш шеф, відповідно відкриваєте: або з ноги, або попередньо тихенько постукавши. При щоденному повторі цих вправ, олімпійський біг з перешкодами вам здасться дитячою забавкою.

Спосіб 2 - біг за автобусом.
Ситуація до болю знайома - ви вибігаєте на зупинку, а автобус вже відправився. Без вас. Отут і проявляйте чудеса швидкості. Бігти треба так, щоб не дихати вихлопами. Забігши наперед, дивитеся, чи це той маршрут, що вам потрібен. Якщо той - порівнюєтеся з кабіною водія і просите відкрити двері, а тоді, на ходу, заскакуєте і... виходите, тому, що поки ви бігли, автобус під'їхав до потрібної вам зупинки.

Спосіб 3 - біг по інстанціях.
Напевно, не раз у вашому житті, вам треба було з одним папірцем оббігти з десяток кабінетів. Кожен, хто пройшов через це, знає - це найважчий вид спорту. Завдання мінімум - зібрати всі підписи і печатки. Завдання максимум - зробити це за один день (для професіоналів). Для ускладнення одна установа має свої кабінети у різних кінцях міста. Необхідно враховувати відсутність відповідальних осіб не тільки під час обідньої перерви, а й під час перекурів. І найскладніше - не переплутайте послідовність підписів, і щоб отримати довгожданний папірець, вам доведеться добре помізкувати, хто там після кого підписується. Крім того, це єдиний вид спорту, де дозволено використання допінгу, але не для вас, а для підписувачів (жіночої статі - шампанське й цукерки, а чоловічої - "могорич"). Коли ж все закінчиться, ви теж можете вільно випити валер'янки.

Лишається сподіватись, що наші методичні вказівки допоможуть вам не просто вижити, але й бути здоровими та щасливими.