Нуль за шкалою Сковілля: Перець смажений по-виноградівськи

Найпоширеніші кольори болгарського перцю – червоний, жовтий і зелений. Але це ще не все – є перці і яскраво-оранжеві, і темно-фіолетові, майже чорні. На смак всі вони достатньо схожі, але відмінності є: червоний - найсолодший, зелений - свіжіший, жовтий і оранжевий десь посередині.

Болгарський перець належить до найстаріших овочів, йому вже більше 9-ти тисяч років. Батьківщина перцю – Центральна Америка. Саме звідти його доставив до Європи Христофор Колумб. Першою європейською країною, що почала вирощувати заморську чудасію, стала Іспанія. Через Іспанію і Португалію він «проник» до Туреччини, а вже пізніше «переселився» на територію сучасної Болгарії. І не випадково його у нас називають болгарським перцем, на відміну від самої Болгарії, де його називають просто солодким. Тому що саме болгари завезли його в кінці XVII століття на територію України та Молдови. «Благопрохладний квітник або травник» (саме так вперше згадується болгарський перець в старослов'янських літописах), став популярний, напевно, завдяки тому, що протягом багатьох століть ріс і культивувався в найтепліших і родючіших куточках землі, вбираючи в себе всю енергію сонця. А всім знайому назву перець отримав завдяки праці болгарських селекціонерів, стараннями яких були виведені солодкі, великоплідні сорти.

У 1912 році Вільбур Сковілль заміряв ступінь гостроти перців, розробивши власну шкалу. І саме болгарський перець служить у цій шкалі Нулем. А найтермоядерніший перець у світі, включений до книги рекордів Гіннеса – абанеро сорту Red Savina, оцінюється в 577 000 одиниць Сковілля (шкала та одиниця вимірювання гостроти перцю і до нинішнього дня носять ім'я Сковілля). Для порівняння, максимально дозволена концентрація капсаїцина (що дає гостроту в перцях) в сльозоточивих газових балончиках - один млн. одиниць Сковілля, а рівень 2 млн. вважається небезпечним для здоров'я, оскільки може викликати опіки дихальних шляхів.
З Болгарії прибув до Закарпаття і спосіб обпікання перцю на відкритому вогні.

Страва пісна

Нам знадобиться

 

  • Червоний болгарський перець,
  • часник,
  • петрушка,
  • олія,
  • сіль,
  • лимонний сік (або оцет)
  •  

    М’ясисті, достиглі стручки перцю промивають, обсушують серветкою і обсмажують в печі.

    Змити або акуратно зішкрябати почорнілу шкірку, видалити серцевину, розрізати на смужки 1,5-2 см.

    Часник розтерти з олією, сіллю, дрібно посіченою петрушкою, збризнути лимонним соком (зовсім трохи), змішати все з перцем і дати настоятися 15-20 хвилин в холодному місці.